delon
26 اسفند 1401 - 16:26

استاندار اصفهان بر مبارزه قاطعانه شهرداران با رانت تاکید کرد

اصفهان- استاندار اصفهان گفت: اگر شهردار به عنوان موتور پیشران در شهر، بتواند صلابت خود در مبارزه با رانت و فساد را به صورت ویژه به بدنه شهرداری و کارکنان منتقل کند مردم همراه او خواهند بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا مرتضوی عصر جمعه در گردهمایی شهرداران استان اصفهان‌با بیان اینکه شهرداران، خادمان جبهه نخست خدمت‌رسانی به مردم هستند، اظهار داشت: شهرداری میدان وسیع و گسترده خدمت رسانی به شهروندان است و در بزنگاه‌های مخاطب برای گره گشایی از مشکلات وارد عمل می‌شود.

وی با اشاره به حوزه‌های مختلف خدمت‌رسانی شهرداران، گفت: دامنه و گستره خدمات شهرداری، به حدی وسیع است که به مجموعه‌ای بی مانند تبدیل شده و البته این گستره خدمات، وظیفه سنگین و توفیق بسیار بزرگی برای شهرداران و نیروهای خدوم شهرداری است.

استاندار اصفهان خطاب به شهرداران گفت: باید در حوزه‌های زیرساختی و خدماتی به نحوی عمل شود تا رضایت مندی عمومی افزایش یابد. تمامی مدیران، شهرداران و کسانی که سمت و مسئولیتی به عهده دارند این مهم را در نظر بگیرند و یادگارهای خوبی از خود برای مردم به جای بگذارند تا همواره از آنها به نیکی یاد شود.

مرتضوی در خصوص مأموریت شخص شهردار، گفت: شهرداران بعنوان مدیر، شهر را رهبری می‌کنند اگر شهردار فراتر از مسئولیت خود با روحیه جهادی جهت پیشبرد امور فعالیت کند، شهردار پیشران خواهد بود.

وی به شهرداران توصیه کرد: نسبت به تدوین برنامه‌ریزی با تعریف یک افق هوشمند در راستای جلب رضایت مردم تلاش کنید و به موضوع بسیار مهم جذب سرمایه‌گذار و درآمد پایدار در شهرها توجه ویژه داشته باشید.

استاندار اصفهان ادامه داد: شهرداران باید در کنار نگاهی که به درآمد و اداره شهر، جذب سرمایه گذار و … دارند؛ مبارزه با فساد، برخورد قاطعانه با اعمال مجرمانه و کوتاه کردن فرآیندها را سرلوحه امور قرار دهند.

مرتضوی افزود: اگر شهردار به عنوان موتور پیشران در شهر، بتواند صلابت خود در مبارزه با رانت و فساد را به صورت ویژه به بدنه شهرداری و کارکنان منتقل کند مردم نیز همراه او خواهند بود.

وی با اشاره به ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، شهرداران را به حفظ آمادگی و رقم زدن نوروزی شاد و ایمن برای مردم و میهمانی که از سراسر کشور به استان اصفهان سفر می‌کنند توصیه کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1097797